Web Analytics
scris duminică, 19.04.2026

Piteștenii s-au întrecut la Crosul Lalelelor. Peste 200 de participanți

Piteștenii s-au întrecut duminică la competiția de alergare Crosul Lalelelor. Traseul de 2 km i-a purtat pe cei 207 participanți de la Palatul Copiilor și până în fața Primăriei Municipiului Pitești.

„Piteștiul a fost din nou în mișcare! Crosul Lalelelor a adus comunitatea împreună, cu energie, emoție și 207 participanți la start. Felicitări tuturor și ne vedem la următoarea cursă!”, a transmis primarul Cristian Gentea.

Festivitatea de premiere a avut loc la ora 11:00. Toți participanții au primit tricouri și diplome, iar pentru cele mai bune rezultate au fost acordate premii pentru categoriile U14, U20 și seniori, fete și băieți. De asemenea, au fost oferite premii speciale – cupe pentru cel mai tânăr și cel mai vârstnic participant.

Evenimentul a fost organizat de Primăria și Consiliul Local Pitești, în parteneriat cu FC Argeș și CSM Pitești, în cadrul programului Simfoniei Lalelelor.

Citește și Cristian Gentea: „Peste 100.000 de vizitatori, zilnic, la Simfonia Lalelelor”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...