Web Analytics
scris sâmbătă, 16.11.2019

Piteşteanca Andreea Coman, finalistă la unul dintre cele mai prestigioase concursuri de frumuseţe din lume

Timp de trei săptămâni, între 25 octombrie şi 13 noiembrie, la Tokyo s-a desfăşurat finala mondială a Miss International, unul dintre cele mai prestigioase concursuri de frumuseţe din lume, în acest an fiind cea de-a 59-a ediţie. Nu mai puţin de 97 de concurente din toată lumea au participat la finală, printre ele numărându-se şi piteşteanca Andreea Coman. Andreea are deja un titlu major la activ: în decembrie 2018 a fost aleasă cea mai frumoasă concurentă din Europa la concursul Miss Supranaţional 2018.

Chiar dacă nu s-a clasat pe podium la Tokyo, Andreea a lăsat o impresie foarte bună, bucurându-se de aprecieri inclusiv de la Tatiana Iosiper, ambasadoarea României în Japonia.

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...