Vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian Bughiu, și subprefectul Ciprian Neculăescu au vizitat, însoțiți de primarul Ion Baicea și viceprimarul Daniel Stancu, baza sportivă din Costești și Internatul Liceului Teoretic.
Pe terenul de sport se toarnă noua pistă din tartan, amenajată la dimensiuni oficiale, care va fi inaugurată peste câteva săptămâni, în cadrul unei competiții sportive.
De asemenea, la internatul Liceului Teoretic Costești oficialitățile județene au putut vedea condițiile care le sunt asigurate celor aproape 30 de copii care sunt cazați aici.
Internatul a fost reabilitat recent și găzduiește în special copii din zona de sud a județului.
0 Comentarii