Ape agitate la începutul acestei săptămâni la Administraţia Bazinală Argeş-Vedea. Nici n-a apucat bine să îşi încălzească scaunul de director general, că Mihai Miloiu a şi plecat precipitat din funcție invocând, în demisia înaintată, probleme de sănătate. Astfel, Tatiana Diaconu, cea care conducea ABAAV înainte de numirea controversată a lui Miloiu, va reveni la şefia instituţiei ca director cu drepturi depline până la o nouă numire din partea Administraţiei Naţionale a Apelor Române: „Într-adevăr, domnul director Miloiu şi-a depus cererea de demisie luni după-amiază. A invocat nişte probleme de sănătate și demisia i-a fost acceptată de ANAR. Am revenit în funcţia de director cu toate atribuţiile aferente, deci pot să semnez orice hârtie oficială”, ne-a mai declarat directorul ABAAV, Tatiana Diaconu.
Antoniu Neguţ
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii