În prima săptămână a acestui an, 2.139 de contribuabili şi-au achitat impozitele și taxele aferentele anului în curs, la ghișeele Primăriei Mioveni. Dintre aceștia 1.995 au fost persoane fizice, 114 persoane juridice şi 30 plătitori online. Plata se face mai simplu online, utilizând cardul bancar, accesând site-ul www.ghiseul.ro, secţiunea „Plata fără autentificare” şi selectând „Primăria oraşului Mioveni” din lista de instituţii. Plata taxelor și a impozitelor, dar şi a amenzilor folosind cardul bancar prin Sistemul Național Electronic de Plată Online (SNEP) este disponibilă 7 zile din 7. Cetățenii nu plătesc comision pentru tranzacțiile efectuate online! Amintim că persoanele fizice şi juridice din orașul Mioveni beneficiază de bonificaţie la plata integrală şi cu anticipaţie până pe data de 31 martie 2018 a tuturor obligaţiilor datorate bugetului local. Reducerea la impozitul pentru clădiri, terenuri şi mijloace de transport este de 10% pentru persoanele fizice și de 5% pentru persoanele juridice. Informaţii suplimentare se pot obține la numărul de telefon 0348/455.666 sau pe e-mail, la adresa taxemioveni@gmail.com.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii