Web Analytics
scris luni, 16.12.2024

Pep Guardiola, după eșecul elevilor săi: „Nu sunt suficient de bun, nu mă descurc bine”

Pep Guardiola (53 de ani), antrenorul lui Manchester City, a fost foarte supărat la finalul meciului cu Manchester United, pierdut cu scorul de 1-2.

City traversează o perioadă foarte grea, echipa lui Guardiola a câștigat un singur meci în ultimele 11 partide, în toate competițiile. Acum, a pierdut incredibil și derby-ul cu Manchester United.

Echipa lui Guardiola a condus pe tot parcursul partidei, însă Manchester United a întors în minutele 88 și 90.

„Nu sunt suficient de bun, nu mă descurc bine. Eu sunt șeful, managerul, și trebuie să găsesc soluții, iar până acum nu le-am găsit. Asta este realitatea. Noi vrem să jucăm mai bine și să ne creăm ocazii. Dar în acest moment nu este posibil.

Acum ne luptăm din diferite motive și avem o mulțime de înfrângeri.

Este ceea ce este. Ce pot să spun? Nu putem da vina pe un jucător sau altul, nu e asta. E vorba de sezon, un sezon greu. Nu am jucat cel mai bine. Nu suntem în cea mai bună formă a noastră și ne chinuim puțin.

În acest moment, avem nevoie de rezultate pentru a ne ridica moralul. Este din ce în ce mai rău. Trebuie să găsesc soluția. Până acum nu am găsit-o și acesta este adevărul”, a declarat Pep Guardiola, potrivit gsp.ro.

City este pe locul 5, în Premier League, cu 27 de puncte acumulate, în 16 meciuri. În Champions League, este pe locul 22, după primele 6 etape.

Citește și: Norvegia a câştigat Campionatul European de handbal femini

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...