Inundațiile și alunecările de teren din 2014 au afectat și comuna Poiana Lacului, unde podul de peste Valea Răchiță a fost rupt în urma calamităților. DN 67B este blocat de doi ani din cauza podului rupt de viituri iar locuitorii trebuie să ocolească 30 de kilometri. Situația nu se va schimba prea curând cu toate că ordinul de începere a lucrărilor a fost dat demult din cauza firmei vâlcene Strabag, care a câștigat licitația și care vrea să renegocieze prețul peste cel inițial, de circa 1 miliard de lei. Pentru că situația este una de natură socială, în primul rând, directorul SDN Pitești, Gheorghe Mihăiță și prefectul Cristian Soare s-au deplasat, săptămâna trecută la CNADR pentru a se interesa de stadiul rezilierii contractului cu cei de la Strabag, însă se pare că veștile nu sunt tocmai optimiste. A.C.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii