Astăzi, părinții copilului mort în urma unei anestezii făcute la Clinica TeddyCare din Pitești s-au prezentat la Poliția Municipiului Pitești. Adrian Vasile și soția sa au dat declarații în dosarul de ucidere din culpă deschis de autorități. Tatăl, Adrian Vasile, a spus că au primit un singur mesaj din partea celor de la clinică, de condoleanțe, și atât. “Îi vom da în judecată”, au precizat soții Vasile. Reamintim că micuțul Petru s-a stins din viață pe 12 februarie la Spitalul Grigore Alexandrescu. A intrat în stop cardio-respirator și nu a mai putut fi salvat. Colegiul Medicilor Stomatologi din România s-a autosesizat în cazul tragediei care a avut loc la Clinica TeddyCare din Pitești, fiind iniţiată procedura disciplinară împotriva cadrelor medicale implicate.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii