Pe 19 iulie, Centrul Cultural Pitești și Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Terestre Basarab I au organizat simpozionul cu tema Ostaș și cetățean, în cadrul proiectului cultural-educativ, sub genericul Știința în slujba cetățeanului cu Teodor Ghițescu. Manifestarea a avut loc în Sala Ars Nova, din cadrul Centrului Cultural Pitești fiind susținută de col (rtr.) Teodor Ghițescu. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii