Orange anunţă, în premieră, acoperire integrală 4G atât în drumul spre mare, cât şi în drumul spre munte, potrivit unui comunicat al companiei. Astfel, clienţii Orange care vor călători pe autostrăzile A1 (Bucureşti – Piteşti), A2 (Bucureşti – Constanţa) şi A3 (Bucureşti – Ploieşti), pe DN1 (Bucureşti – Braşov) şi DN39 (Constanţa – Vama Veche) se pot bucura de acces la internet mobil cu viteze 4G.
Mai mult, pentru cei care aleg să plece în vacanţă cu trenul, Orange extinde acoperirea 4G şi pe rutele care leagă Bucureştiul de Constanţa şi de Braşov. Proiectul Orange de a dezvolta o reţea performantă 4G pe acest segment vine în contextul creşterii semnificative a consumului de internet mobil. Potrivit companiei, acest lucru se datorează faptului că cei care merg în concediu îşi folosesc din ce în ce mai mult telefonul mobil pentru a încărca fotografii şi a verifica noutăţile pe reţelele de socializare, pentru a accesa diferite aplicaţii dedicate timpului liber, pentru a urmări videoclipuri şi a se informa. F. Silvestru
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii