Web Analytics
scris sâmbătă, 28.10.2023

Opt firme din Argeş, amendate pentru comerţ ilicit!

Joi, 26 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Argeș au acționat pentru combaterea comerțului ilicit în localitățile Costești, Buzoești, Bârla, Hârsești și Lunca Corbului.

Citeşte şi: Accident la Valea Mare-Pravăț. Două mașini implicate

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeş, în principal, a fost verificat dacă sunt respectate prevederile OUG nr. 28/1999 privind ”obligația operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale”, fiind controlaţi 16 operatori economici.

Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate opt sancțiuni contravenționale, însumând 12.000 de lei, conform ordonanţei precizate, fiind confiscate sumele nejustificate, în valoare de 1.020 lei, conform sursei citate.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...