Web Analytics
scris vineri, 24.05.2013

Oncologul Silvia Ilie şi-a plătit contractul cu Spitalul Câmpulung şi a plecat în Franţa

Medicul oncolog şi fitoterapeut Silvia Mihaela Ilie şi-a plătit ultimul an de rezidenţiat cu Spitalul Câmpulung, în sumă de 15.242 lei, şi a plecat definitiv în Franţa. Asta după ce obţinuse din partea Consiliului Local Câmpulung chiar şi o locuinţă de serviciu, iar din partea spitalului un loc de muncă pentru soţ. Plecată, iniţial, pentru nişte cursuri de specializare, doctoriţa Ilie s-a hotărât să renunţe la miile de pacienţi din zona Muscel şi să rămână ca și oncolog la Institutul de Cancerologie „Gustave Roussy” din Paris. Locul rămas vacant, la Oncologie, a fost luat de către medicul Roxana Rogociu, care se împarte între pacienţii a două spitale, Câmpulung şi Curtea de Argeş.
(ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...