În mai puțin de o săptămână, Biblioteca Județeană Argeș a fost gazda a două personalități de excepție ale culturii românești. Este vorba de psihologul Aurora Liiceanu, care a susținut o conferință-eveniment și de criticul și istoricul literar Nicolae Manolescu, care a lansat volumul „Istoria literaturii române pe înţelesul celor care citesc“. Prezența celor două nume atât de importante confirmă încă o dată că la Biblioteca Județeană cultura la cel mai înalt nivel e la ea acasă. Pentru că a reușit să dovedească încă o dată, prin aducerea celor două mari personalități, că este un susținător și promotor al valorilor culturale și literare de prim rang, Jurnalul de Argeș îl declară pe directorul Octavian Sachelarie – Omul Săptămânii
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii