Web Analytics
scris duminică, 17.12.2023

O tânără mămică, externată în șlapi și halat, cu copilul nou-născut în brațe, în plină iarnă

Situație revoltătoare la Spitalul Județean din Baia Mare. O tânără mămică a fost externată cu pruncul nou-născut doar în halat, lenjerie intimă și șlapi. Motivul este halucinant. Programul garderobei se încheiase în acel moment.

Citește și: A murit unul dintre marii handbaliști români, dublu campion mondial


Garderoba se închide la ora 15:00, acesta este motivul pentru care o tânără a mers sute de kilometri, tocmai până la Vișeul de Sus, doar în halat, în plină iarnă. „Când am vrut să îmi iau hainele de la garderobă mi s-a spus că ușa este închisă și programul până la ora 15:00. Dacă mi-ar fi spus cineva că atunci se închide garderoba m-aș fi dus din timp să îmi iau hainele. N-aș fi vrut să vin în chiloți de la Baia Mare până la Vișeu. Mă simt atât de jignită. A trebuit să merg 120 de kilometri într-o cămașă de noapte murdară pentru că în ea am născut. N-am geacă, n-am bluză, nu am nimic, în plină iarnă”, a declarat tânăra mămică, conform Antena 3 CNN.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...