Web Analytics
scris vineri, 23.06.2023

O tânără doctoriță a murit după ce a băut antigel

Un medic rezident din Iași a murit după ce ar fi băut antigel. Tânăra de 26 de ani s-a stins chiar în mâinile colegilor săi, care au făcut eforturi supraomenești pentru a o salva, dar în zadar. Tânăra era rezidentă în anul I la un spital privat din Iași. Conform Kanal D, tânăra a înghițit intenționat o cantitate mare de antigel. Ea a fost găsită inconștientă în apartamentul său. A fost transportată în stare gravă la spital, a intrat în comă și nu și-a mai revenit.

Citește și: Băieţel de opt ani, din Argeș, abuzat sexual de propria mamă

„La data de 20 iunie a.c., în jurul orei 12.00, polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Iași au fost sesizați de către reprezentanții unei unități medicale cu privire la faptul că o tânără, de 26 de ani a fost adusă la spital în stare de inconștiență. Ulterior, a fost constatat decesul acesteia. Pe corpul tinerei nu au fost identificate urme vizibile de violență. A fost dispusă efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului. Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a informat IPJ Iași.

Deși apropiații tinerei au spus că aceasta nu ar fi fost implicată într-o relație amoroasă, în afara certurilor din ziua în care tânăra a decis să își pună capăt zilelor, ar mai fi existat un episod violent, chiar pe holul blocului. „A aruncat cu flori, ghivece de pe hol într-un băiat. Se certau. După, fata a vrut să plătească pagubele, să strângă, dar femeia de serviciu a spus că face ea”, a menționat portarul.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...