Victorie pe toate fronturile pentru șeful Poliției Mioveni, comisarul-șef Cristian Mihalcea. După ce a ieșit învingător din linșajul orchestrat de controversatul Stelian Crăciun, în tandem cu subcomisarul Marius Aioanei (acesta din urmă a plecat pe ușa din dos a Poliției Mioveni și a intrat pe ușa din față a DNA Pitești), comandantul Mihalcea a obținut un nou succes. A primit clasare de la IGPR în dosarul în care a fost cercetat prealabil. Este vorba despre un dosar de acum câteva luni, pe o speță în care șefii de la IPJ Argeș îl favorizau pe Aioanei și încercau să-l scoată vinovat pe Cristi Mihalcea.
(ELECTRO-CUTARE)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii