Numeroase medalii pentru elevii piteșteanului Marius Cocean la Campionatul Național de Kickboxing de la Tg. Jiu

de | 29.11.2021 17:28 | Actualitate, Sport

Duminica trecută s-au încheiat Campionatul Național de Kickboxing K1 și Cupa României Light contact și Kick Light desfășurate la Târgu Jiu. La această competiție elevii maestrului Marius Cocean de la Aleph Kickboxing Pitești au obținut numeroase medalii. Este vorba despre 14 medalii de aur, 9 medalii de argint și 3 medalii de bronz. De asemenea piteștenii au obținut 5 titluri de Campion național Kickboxing K1 și unul de Vicecampion național Kickboxing K1. La Cupa României, clubul piteștean a obținut locul 2 pe echipe.

”Încă nu pot găsi cuvintele potrivite pentru a exprima mulțumirea sufletească, admirația și mândria față de sportivii noștri care prin atitudine desăvârșită, caracteristică campionilor adevărați, au obținut rezultate excepționale. Îi felicit din toată inima și am convingerea că prin pregătirea continuă, atât ca sportivi, cât și în dezvoltarea personală vor reuși să înfăptuiască lucruri mărețe, atât pentru ei însăși, cât și pentru o lume mai bună”, a spus Marius Cocean la finele acestor competiții.