Web Analytics
scris vineri, 22.07.2022

Noul atacant al FC Argeș Paul Arnold Garita: ”Îmi doresc să debutez cât mai repede”

Atacantul Paul Arnold Garita se pregătește intens pentru debutul la FC Argeș. Vârful camerunez a fost folosit de antrenorul Andrei Prepeliță în amicalul de acum câteva zile, de la Pitești, cu CSM Slatina, câștigat de alb-violeți la limită, scor 1-0.

Citește și Prefectul Radu Perianu: ”Nu ignorați avertizările meteorologilor legate de caniculă!”

Garita își dorește să se integreze cât mai repede în angrenajul echipei. ”Mă simt bine în România. După o perioadă mai lungă de timp, am jucat și un amical. Meciul a fost bun. Vreau să mă pregătesc foarte bine și să ajut echipa. Îmi place fotbalul din România. Am urmărit meciurile din prima etapă a campionatului. Îmi doresc să debutez cât mai repede, poate chiar în partida din această săptămână”.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...