Au apărut deja critici privitoare la modul în care oficialităţile, atât cele de la centru, cât şi cele din teritoriu, înţeleg să aniverseze importanta aniversare a trecerii unui veac de la făurirea Marii Uniri. Ba că festivismul e exagerat, ba că unele manifestări sunt făcute doar să fie…, iar în oală au intrat acum şi alţii, neoficialii. Există tot felul de asociaţii şi fundaţii care se bagă în seamă, pe bani de la bugetul de stat sau nu, organizând şi acestea diverse momente de marcare a Centenarului. Şi iată cum, după ce Consiliul Judeţean a plimbat Flacăra prin mai multe localităţi şi o va mai face până pe 1 Decembrie, în iulie iar se va aprinde Argeşul.
Platforma Unionistă Acţiunea 2012 a anunţat că pe 1 iulie va avea flacără la Alba-Iulia, apoi va organiza un marş per pedes până la Chişinău. Traseul va include şi drumuri prin judeţul nostru, între 24 şi 28 iulie, de la Curtea de Argeş la Cetăţeni, trecând prin Domneşti şi Câmpulung. Cine vrea să se bage în, citez de la organizator, „seri de chitară, gaşcă de prieteni şi lansare de lampioane” trebuie să dea 100 de lei. Şi primeşte şi şapcă şi lanternă! Oricum, se dă ceva, nu ca la mitingul PSD, unde fiecare a trebuit să vină cu flacăra proprie de la telefonul mobil!
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii