Web Analytics
scris joi, 14.05.2026

Momente memorabile la București: Metallica a cântat „Cine ești tu oare” de la Compact în fața a 65.000 de oameni 

Legendara trupă de heavy metal Metallica a făcut spectacol miercuri seară pe Arena Națională. 65.000 de oameni din țară și străinătate au venit să-și vadă artiștii preferați, care au ajuns în România pentru a cincea oară.Potrivit organizatorilor, a fost concertul cu cea mai mare audiență găzduit vreodată pe stadion. Biletele s-au vândut încă de anul trecut, în timp record.

Citește și: Nebunie în finală! Universitatea Craiova câștigă Cupa României după 12 lovituri de departajare cu U Cluj!

În fața unui stadion plin, trupa Metallica a urcat pe scena cu energia caracteristică și a creat o atmosferă de neuitat pentru fanii care au așteptat luni întregi întâlnirea cu artiștii lor preferați. Pe lângă melodiile care au consacrat trupa, artiștii le-au făcut și o surpriză fanilor. Au cântat piesa „Cine ești tu oare”, de la Compact.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...