Întrebat de jurnalişti, în cadrul conferinţei de presă a PSD Argeş, dacă şi-a construit o piscină la locuinţa proprie din municipiul Curtea de Argeş, deputatul Mircea Drăghici nu a negat acest lucru, declarând doar că tot ce are de spus se va putea vedea în declaraţia sa de avere pe care o va da în 15 iunie. Totodată, parlamentarul a precizat că drumul care duce până la reşedinţa sa este închis accesului public. Motivul este simplu: strada pe care locuieşte deputatul nu este un drum public, ci are regim privat, fiind construită de locatarii din zona respectivă. I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii