Iubitorii muzicii folk îl vor putea revedea și asculta pe cunoscutul cantautor Mircea Baniciu, alături de trupa sa, în recitalul ce va încheia cea de-a șaptea ediție a Festivalului Naţional de Muzică Folk „Trivale Fest”.
Citește și: FC Argeş, meci greu la Buzău, împotriva echipei lui Prepeliţă, care nu uită că a fost demis din Trivale
Organizat de Primăria Municipiului Pitești, prin Centrul Cultural Pitești, festivalul are loc duminică, 29 octombrie 2023, la Filarmonica din Piteşti, cuprinzând un concurs de interpretare, precum şi recitaluri ale unor artiști îndrăgiți: Grupul Folk P620, Adrian Bezna și Mircea Baniciu & Band.
Preselecția pentru concursul de interpretare va avea loc duminică, 29 octombrie, de la ora 10:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții (Centrul Cultural Pitești), iar spectacolul se va desfășura duminică, 29 octombrie, de la ora 18:00, în sala de concerte a Filarmonicii Pitești.
0 Comentarii