scris sâmbătă, 07.10.2023

Mioveniul bate acasă și urcă pe locul 4

CS Mioveni s-a impus astăzi, acasă, cu 2-1 în fața echipei CSM Reșița.Victoria Mioveniului este una meritată și obținută cu greu, iar cu cele trei puncte adunate în această etapă, echipa lui Schumacher a urcat pe locul 4 al Ligii a II-a.

Argeșenii au făcut o primă repriză excelentă. Scorul a fost totuși deschis de Massaro în minutul 25. În prima repriză, Cărăruș, Blănaru, Masaro, toți trei de câte două ori, au ratat ocazii imense. După pauză, Mioveniul a început în același ritm, cu ocazii ale lui Massaro și Căprescu, dar treptat jocul echipei s-a cam stins. Pe acest fond de joc a venit și golul lui Ndiaye în minutul 68, după ce Negru a driblat în careu și l-a lăsat pe atacant singur cu portarul. Oaspeții au forțat apoi, dar Croitoru a fost la post, iar în minutul 86, pe un atac pozițional, Toma driblează în careu și este faultat, iar arbitrul dă penalty, acesta fiind transformat cu siguranță de Coșereanu.