Timp de trei zile, s-a lucrat la golirea barajului din cartierul piteștean Tudor Vladimirescu, astfel încât, astăzi după amiază, pe fundul lacului de acumulare rămăsăseră tone de nămol. Operațiunea a încântat lebedele care și-au putut obține hrana mai ușor, însă i-a înfuriat pe pescarii care spun că peștii se aflau în plin sezon de depus icrele. Muncitorii de la fața locului au spus însă că operațiunea de golire a barajului a fost impusă de o defecțiune a centralei hidro.
Citește și Arde insula pescarilor din Prundu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii