Pe 23 decembrie, cotidianul „Argeşul” va aniversa 25 de ani de existenţă. De un sfert de veac, „Argeşul” este prezent în viaţa argeşenilor cu informaţii și articole de cea mai bună calitate. Iar aici meritul principal este al directorului Mihai Golescu, unul dintre cei mai experimentați și vechi gazetari din mass-media locale, un profesionist care a știut să strângă mereu în jurul său jurnaliști valoroși și să creeze totodată o adevărată școală de presă la „Argeșul”, mulți dintre cei care au lucrat aici în ultimele două decenii fiind acum la publicații sau televiziuni importante din Capitală. Pentru că a reușit să facă din cotidianul „Argeșul” un etalon al presei din județ și un model de gazetărie făcută cât se poate de profesionist, Jurnalul de Argeș îl declară pe directorul Mihai Golescu – Omul Săptămânii
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii