Web Analytics
scris joi, 30.11.2023

Mihaela Voinicu mai rămâne trei luni la şefia Bibliotecii Judeţene

Concursul pentru ocuparea postului de manager al Bibliotecii Județene „Dinicu Golescu” Argeș s-a oprit, pe 21 noiembrie, la selecția dosarelor. De ce? Păi, Consiliul Județean n-a avut ce selecta. A fost un singur dosar, care n-a îndeplinit condițiile de participare, fiind respins. Prin urmare, manager al instituției, cu titlu interimar, rămâne Mihaela Voinicu, fost director adjunct, căreia, printr-o decizie recentă, i s-a prelungit cu încă trei luni mandatul de conducere. D-na inginer Voinicu – care și-a luat concediu câteva zile – se află, astfel, la a patra perioadă de interimat la șefia Bibliotecii Județene. În fine, mai aflăm că și Elenei Iagăr, manager la Centrul Județean de Cultură și Arte, i-a fost prelungit mandatul cu trei luni.
(ELECTRO-CUTARE)

Citește și Legătoreasa dată afară de la Bibliotecă s-a întors să-și adune niște lucruri. Ce i-a transmis managerului Mihaela Voinicu

Citește și Încă o angajată a Bibliotecii Judeţene a fost dusă la Urgenţe cu ambulanţa!

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...