Doi polițiști rutieri au mers în vizită la Creșa Popa Șapcă din Pitești, marți, 6 februarie. Activitatea s- a desfășurat în baza unui parteneriat între Creșa Pitești și Inspectoratul de Poliție al Județului Argeș, în cadrul unei campanii de educație rutieră.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/02/07/politist-cresa-Popa-Sapca.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/02/07/cresa-Popa-Sapca.jpg)
Polițiștii au abordat, pe înțelesul copiilor, disciplina pietonală, semnele de circulație, folosirea scaunului auto pentru copii, purtarea centurii de siguranță în mașină.
„Copiii au fost extrem de încântați și i-au rugat pe domnii polițiști să mai treacă în vizită pe la ei”, a transmis municiplaitatea.
Citește și Asociația Națională pentru Protecția Pacienților solicită abrogarea impozitului pe toate concediile medicale
0 Comentarii