Medalii pentru sportivii de la CSM Pitești la un turneu internațional de judo

de | 5.06.2023 17:50 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut a avut loc la București un important turneu international de judo, competiție la care au participat 320 de sportivi din șapte țări. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut nouă medalii.

Astfel, la categoria Under 18 Cadeți, locul 1 a fost obținut de Iorga Fabian, la categoria 81 kg, locul 2 a fost adjudecat de Ioniță David, la categoria 50 kg, iar locul 3 a fost luat de Preda Alexandru, la categoria 60 kg și Popescu Daliana, la categoria 52 kg.

De asemenea, la Under 21 – juniori, Georgescu Darius s-a impus la categoria +100 kg, argintul a revenit lui Mitran David, la categoria 90 kg, iar locul 3 a fost obținut de Sibișan Alexandru, la categoria 90 kg, Iorga Fabian, la categoria 81 kg și Popescu Daliana, la categoria 52 kg.