Medalii pentru sportivii de la CSM Pitești la Cupa României la kaiac-canoe

de | 24.04.2024 18:12 | Actualitate, Home, Sport

S-au încheiat întrecerile la Cupa României Kaiac-canoe pentru seniori, competiție desfășurată la Budeasa, iar sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au avut rezultate excelente. Astfel, în prima zi de concurs Nadia Haidar a obținut medalia de argint, Alexandra Hafner și-a adjudecat aceeași medalie, iar frații Victor si Adrian Stepan au ocupat a doua poziție a podiumului.

În a doua zi a competiției, Nadia Haidar a obținut locul I în proba de kaiac 1 fete – 1000 m și locul 2 în proba de kaiac 1 fete – 500 m, Alexandra Hafner, medalie de aur în probele de canoe 1 fete – 500 m și 1000 m, iar frații Victor și Adrian Stepan au obținut două locuri 4 în probele de canoe 2 băieți 1000 m și 500 m. De reținut că la finalul competiției CSM Pitești s-a situat pe locul 2 în clasamentul general.