Medalii de aur şi argint pentru sportivele de la CSM Piteşti la Judo European Open

de | 7.07.2022 13:50 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut s-a desfășurat la Cluj-Napoca întrecerea Judo Open European Seniori 2022. În prima zi a competiției, sportivii legitimați la FC Argeș și Clubul Sportiv Municipal Pitești și pregătiți de antrenorii Valentin Ioniță (foto) și Coneliu Pălărie au urcat pe podium. Astfel că Florentina Ivănescu (foto) a obținut locul I la categoria 63 kg și Elena Stere s-a clasat pe locul al doilea la categoria 52 kg. Mai trebuie spus că junioara de la CSM Pitești, în vârstă de 20 de ani, Florentina Ivănescu a câștigat aurul senioarelor la 63 de kg la European Open-ul de la Cluj, dominându-și autoritar adversarele și oferind o finală frumoasă cu campioana Serbiei. De asemenea, un rezultat foarte bun a fost obținut și de Elena Stere, care a luat argintul la 52 kg.