În noaptea de sâmbătă spre duminică, un tânăr de 21 de ani, din Curtea de Argeș, care conducea un autoturism pe DJ703I, spre DN7C, pe fondul vitezei excesive, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a traversat drumul național, răsturnându-se peste gardul cantonului din localitatea Merișani.
În urma accidentului, un tânăr de 17 ani, pasager în autoturism, a rămas încarcerat. Acesta a fost extras, inconștient, și predat unui echipaj medical, care l-a transportat la spital.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii