Web Analytics
scris joi, 08.02.2024

Marius Pârvu este noul subprefect al județului Argeș. De ce s-a retras Ciprian Neculăescu

Ciprian Neculăescu a decis să se retragă din funcția de subprefect al Argeșului. În locul său a fost numit consilierul județean Marius Pârvu.

Cum a explicat conducerea PSD Argeș retragerea lui Neculăescu de la Instituția Prefectului: „Având în vedere că a fost desemnat coordonator al campaniei electorale a PSD în municipiul Câmpulung, domnul Ciprian Neculăescu a decis să se retragă din funcția de subprefect al județului Argeș, dorindu-și să se implice mai mult în pregătirea alegerilor într-un an extrem de important pentru Câmpulung și nu numai.

În locul său a fost numit în funcția de subprefect domnul consilier județean Marius Pârvu. Domnul Pârvu are o bogată experiență managerială și suntem convinși că va face față cu succes noii provocări. Îi mulțumim domnului Ciprian Neculăescu pentru activitatea desfășurată în Instituția Prefectului și pentru profesionalismul de care a dat dovadă. Totodată, îi urăm mult succes în noua misiune”.

Citește și Spitalul Câmpulung revine în atenţia Prefecturii

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...