Web Analytics
scris miercuri, 15.06.2011

Marius Diţă îşi încheie cariera cu piciorul rupt

În vârstă de 36 de ani, Marius Diţă a decis de curând să-şi pună ghetele-n cui şi asta pentru că evoluând ultima dată pentru Atletic Bradu, Marius a suferit o ruptură la picior în toată regula, fapt care a şi grăbit luarea acestei decizii. De reţinut că Diţă a mai evoluat în cariera sa pentru Dacia Piteşti, FC Argeş Dacia, Politehnica Timişoara, FC Bihor Oradea, Dacia Mioveni, Gloria Bistriţa şi Ceahlăul Piatra Neamţ. Marius a bifat în întreaga carieră peste 200 de meciuri în liga secundă şi a marcat peste 15 goluri.    (M.I.)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...