Ziua Internațională a Grădinilor Zoologice și Parcurilor va fi sărbătorită și la Pitești, pe 9 august. Cu această ocazie, cei mici, dar și cei mari vor putea intra gratis la Zoo Trivale și se vor putea bucura de surprizele pe care conducerea parcului și Primăria le-au pregătit musafirilor. „Multe dintre animalele pe care le avem au fătat recent și, cu această ocazie, ne-am gândit să îi lăsăm pe copii să aleagă numele puiuților. Le vor scrie pe bilețele și vom alege dintre numele propuse de ei pe cele mai frumoase.”, ne-a spus Nușa Popescu, directoarea Gradinii Zoologice din Pitești. În afară de asta, șefa parcului zoo ne-a mai spus că mai are o surpriză pentru vizitatori, dar curioșii vor putea afla despre ce este vorba doar pe 9 august. ”Este ceva ce nouă ne-a produs o bucurie foarte mare.”, a mai adăugat domnia sa. Adriana Gândilă
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii