Plecarea lui Ion Udrea la Partidul pentru Argeş şi Muscel al lui Mircea Andrei a lăsat UNPR Câmpulung fără reprezentare în Consiliul Local. Doar o jumătate de an au marcat progresiştii trecerea prin administraţia locală, asta după fuziunea prin absorbţie cu PPDD, acţiune care l-a adus pe Udrea în partidul care până mai ieri era condus de generalul Oprea. În schimb, timp de patru luni va fi prezent în Consiliul Local partidul lui Mircea Andrei, asta dacă nu cumva Ionică Udrea îşi găseşte alt culcuş. PPDD a obţinut la alegerile locale din 2012 două locuri de consilieri locali la Câmpulung. Unul a fost părăsit de Marin Ciobanu, acesta devenind independent prin intermediul Ordonanţei lui Dragnea, iar al doilea s-a pierdut odată cu fuziunea cu UNPR. C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii