În noaptea de 12 spre 13 noiembrie a.c., în jurul orei 00.00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș au depistat un bărbat de 20 de ani, din Vedea, care conducea un autoturism pe raza municipiului Pitești, iar în urma testării cu aparatul Drugtest, a rezultat că se afla sub influența substanțelor cu efect psihoactiv.
Citește și: Echipa de „specialişti” din Primăria Câmpulung a împins municipalitatea către un alt litigiu cu Prefectura
Bărbatul a fost condus la o unitate medicală, pentru recoltarea probelor biologice în vederea confirmării prin analize de laborator a substanței detectate.
În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 336 din Codul Penal, iar dreptul de a conduce a fost suspendat, fiind eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație.
0 Comentarii