scris joi, 01.09.2022

Juniorul alb-violet Yanis Pârvu, pasă de gol în amicalul cu Muntenegru

Reprezentativa U16 a României pregătită de Nicolae Roșca a disputat, marți, primul meci de pregătire dintr-o serie de patru în decursul a 10 zile.
Primul adversar a fost naționala similară a Muntenegrului, pe care tricolorii au învins-o cu 5-0. Doi jucători alb-violeți au fost convocați pentru această acțiune. În acest prim meci portarul Adrian Briciu nu a fost folosit. În schimb, mijlocașul Yanis Pârvu a fost introdus în teren în minutul 54. În cele 35 de minute petrecute pe teren, fotbalistul piteștean a dat o pasă de gol și a fost la originea altor câtorva acțiuni periculoase.

Citește și: Jean Vlădoiu, manager general FC Argeş: „Mai sunt multe de pus la punct, dar, cu răbdare, eu zic că FC Argeş poate deveni o nucă tare şi în acest sezon”

Iată programul următoarelor jocuri: 1 septembrie, ora 19:00: Romania U16 – Muntenegru U16, CNF Buftea; 6 septembrie, ora 19:00:Romania U16 – Spania U16, CNF Buftea; 8 septembrie, ora 19:00:Romania U16 – Spania U16, CNF Buftea.