ISU Argeş – Ştefan Tonghioiu și Vlad Oprescu, medaliaţi la IPA Games

Pompierii argeșeni au reprezentat cu succes România în cadrul celei de-a treia ediții a IPA Games (Jocurile Asociației Internaționale a Polițiștilor) – după cum a comunicat ISU Argeş.

Citeşte şi: Marcel Pigulea a împlinit 81 de ani! FC Argeș nu l-a uitat

Timp de 5 zile, la Cheile Grădiștei, sportivi din 31 de țări s-au întrecut pentru a demonstra că sunt cei mai buni, fără a uita însă deviza Asociației Internaționale a Polițiștilor – Servo Per Amikeco.

Potrivit ISU Argeş, Ştefan Tonghioiu și Vlad Oprescu au obținut rezultate notabile la IPA Games 2024.

Ștefan, cunoscut pentru performanțele la tenis de masă, s-a clasat pe locul I în turneul jucat pe echipe. Totodată, a participat și la proba individuală, reușind să ajungă până în sferturile de finală.

De asemenea, Vlad, un sportiv remarcat în mai multe competiții de Judo, a ocupat locul al III-lea la categoria de vârstă 31-39 de ani, peste 100 kg.

Ne mândrim cu ei și îi felicităm pentru performanțele obținute în această competiție!” – este mesajul transmis de colegii lor de la ISU Argeş.