Săptămâna trecută, pe 24 februarie, agentul-șef Rizea Ionuț, din cadrul Biroului Rutier Câmpulung, se îndrepta către serviciu, când a observat în trafic un autoturism care avea o traiectorie necontrolată și care brusc a intrat pe sensul opus de mers și a scăpat în șanț, unde după aproape 50 de metri a rămas suspendat. Polițistul a intervenit imediat şi i-a acordat primul ajutor bărbatului. Ulterior, polițistul a anunțat evenimentul la 112 și a continuat să acorde primul ajutor barbatului. Pentru intervenția sa promptă și gestul său de nota 10, Jurnalul de Argeș îl declară pe Ionuț Rizea Omul Săptămânii.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii