Web Analytics
scris duminică, 27.04.2025

Inconştienţă sau prostie la Piteşti, pe bulevard? Un tânăr se credea cascador

Deşi sunt posesori ai permiselor de conducere de puţin timp, deci n-au cum să aibă cine ştie ce experienţă la volan, unii tineri se dovedesc a fi iresponsabili pe drumurile publice, punânând în pericol vieţi, dar şi siguranţa circulaţiei.

Citeşte şi: Piteşti. Băut, un canadian a făcut accident pe Dumbravei

Unul dintre aceşti tineri, piteştean, a fost amendat sâmbătă, 26 aprilie, pentru conducere agresivă. Are vârsta de 18 ani, iar polițiștii Biroului Rutier Pitești l-au depistat în timp ce conducea un autoturism pe bulevardul Nicolae Bălcescu din municipiu.

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeş, acesta „a adoptat un comportament agresiv în timpul conducerii, prin realizarea unui derapaj în vederea rotirii autoturismului”.

Cum poţi califica astfel de gesturi făcute pe un bulevard de oraş, în plin trafic rutier? Despre ce este vorba? Tupeu, inconştienţă sau, pur şi simplu, prostie?

În fine, ca urmare a abaterii constatate, conducătorul auto a fost sancționat contravențional, conform OUG 195/2002R, totodată fiindu-i reținut permisul auto în vederea suspendării dreptului de circulație timp de 30 de zile.

Nu ştim dacă cascadoraşul în cauză va înţelege că sancţiunea respectivă este cel mai fericit lucru care i se putea întâmpla în acest caz.

Citeşte şi: Piteşti. Credea că noaptea nu-l vede Poliţia. La volan, fără permis!

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...