Web Analytics
scris duminică, 27.04.2025

Piteşti. Credea că noaptea nu-l vede Poliţia. La volan, fără permis!

S-a gândit că e noapte şi că nu-l poate depista Poliţia, dar s-a înşelat. S-a întâmplat în noaptea de sâmbătă spre duminică, 26 spre 27 aprilie, în jurul orei 2:30, atunci când polițiștii de la Secția 1 Pitești l-au oprit în trafic pe împricinat.

Citeşte şi: Tânăr arestat la Piteşti. Şi-a tâlhărit tatăl

Este vorba despre un tânăr în vârstă de 20 de ani, din Mioveni, care conducea un autoturism pe Calea București din municipiul Pitești. Şi ce să vezi? În urma verificărilor în bazele de date ale Poliției Române a rezultat că tânărul nu figurează ca deținător de permis de conducere.

Nu are permis, dar circulă cu maşina prin Piteşti!

Or, asta îl va costa. I-a fost întocmit dosar penal pentru o infracțiune: conducere fără drept. Iar cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...