Miercuri, 2 noiembrie, Administrația Domeniului Public Pitești a demarat lucrările de dezmembrare a echipamentelor de joacă vechi de pe amplasamentul situat în cartierul Tudor Vladimirescu, strada Petru Rares, bloc P30-P31, în vederea modernizării acestuia de către ASOCIEREA DFS CENTER GRUP SRL și SC INVEST PROSPEED ESM SRL – subcontractant – SC FUN ATTRACTION EXPERT SERVICE SRL, DFS CENTER GRUP SRL – lider asociere.
Citește și: Scaune goale la Casa Sindicatelor, la gala de premiere a Tezaurelor Umane Vii
Contractul are o valoare de 847996,59 lei inclusiv TVA, iar principalele lucrări care se vor executa sunt:
– lucrări de amenajare a terenului, asigurarea planeității prin eliminarea zonelor denivelate de orice tip;
– lucrări de înlocuire a echipamentelor de joacă vechi cu echipamente de joacă noi;
– lucrări de acoperire a suprafețelor cu covor elastic de cauciuc, prin turnarea continuă pe întreaga suprafață a amenajării.
„Ca urmare, în perioada în care sunt efectuate operațiunile mai sus menționate, rugăm utilizatorii acestui spațiu să evite accesul în zona unde se execută lucrările pentru a preîntâmpina accidentarea, în special a copiilor.”, transmite municipalitatea.
0 Comentarii