Web Analytics
scris miercuri, 02.09.2020

Incendiu cu victimă în localitatea Țițești

 

În cursul zilei de ieri o intervenție a pompierilor argeșeni a fost în localitatea Țițești la un incendiu soldat cu o victimă, ce a izbucnit la o anexă gospodărească construită din lemn.

Pentru localizarea și lichidarea incendiului, s-a acționat cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, iar pentru asistența medicală a victimei, un bărbat de 75 ani, care a suferit arsuri minore la nivelul membrelor superioare, a intervenit un echipaj SMURD de prim ajutor calificat.

Pacientul a refuzat ulterior transportul la spital. A ars anexa de aproximativ 10 mp, sursa incendiului fiind jarul căzut din sistemele de încălzire.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...