Astăzi, la DSP Argeș, ar fi trebuit să se întoarcă Sorina Honțaru, conform hotârârii judecătorești. De fapt, aceasta a și fost, dar în vizită, în absența unui ordin de ministru care să îi permită să semneze. Nici directorul economic, Katy Vătășescu, nu poate semna. Această situație face ca peste 60 de anchete epidemiologice să stea în așteptare. Plus cele de astăzi.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii