Naţionala de handbal feminin a României a învins miercuri, la Mioveni, reprezentativa Insulelor Feroe, scor 26-19 (15-14), în primul meci din grupa 2, faza a doua a calificărilor la Campionatul European din 2022.
Principalele marcatoare tricolore au fost Pintea 9 goluri şi Bazaliu 6, relatează stiripesurse.ro.
România va juca al doilea meci din grupă duminică, la Viena, cu reprezentativa Austriei. Din această grupă mai face parte Danemarca, care va întâlni în aceste prime două etape Austria (7 octombrie) şi Insulele Feroe (10 octombrie).
0 Comentarii