Web Analytics
scris marți, 14.05.2024

Halep nu participă la Roland Garros. Organizatorii au luat decizia

Organizatorii de la Roland Garros, unul dintre cele 4 turnee de Grand Slam din circuit, au luat decizia finală în privința Simonei Halep.

Citește și: Copil de 8 ani, căzut din telescaun în stațiunea Straja. Era însoțit tot de un minor

Simona nu a primit wildcard pentru a participa la Roland Garros, turneu pe care l-a câștigat în 2018.

Francezii au anunțat, marți, lista cu jucătoarele care au fost invitate pe tabloul de calificări, dar și pe cel principal. Românca nu se regăsește pe niciunul dintre ele. Organizatorii au preferat să acorde invitații pentru șase jucătoare din Franța, una din Australia și una din SUA.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...