Web Analytics
scris vineri, 23.03.2018

Gravidă transferată din ambulanța SMURD, în cea a SAJ, pentru a ajunge la Spitalul Județean

ambulanta iarna tmpress ro 84661100

Astăzi, o gravidă a fost preluată de Serviciul Județean de Ambulanță din zona Pârvu Roșu, Costești și a fost transportată la Spitalul Județean Argeș. Deși în spațiul public s-a vehiculat informația că o șenilată va prelua gravida din cauza condițiilor meteorologice, acest lucru nu s-a mai întâmplat.

Mădălina Epure, purtător de cuvânt I. S. U Argeș a declarat pentru Jurnal de Argeș:
„S-a făcut transferul din ambulanța SMURD în cea a Serviciului de Ambulanță. Noi aveam pregătită și o șenilată în caz că nu puteam înainta cu ambulanța, dar n-a fost nevoie, s-a putut înainta cu ambulanța”.

Sură foto: NewsTeam.ro

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...