Agentul superior Giani Uţă de la Poliția Locală Pitești a salvat viaţa a doi oameni în decurs de doar două săptămâni. Joi, 14 iunie, acesta a convins un tânăr de 18 ani să nu se arunce de pe un bloc din Războieni, unde se urcase cu gândul de a se sinucide. Acelaşi agent, reuşise cu două săptămâni în urmă să-l determine pe un alt bărbat să nu se arunce de pe clădirea Spitalului Judeţean. Pentru gesturile sale impresionante și pentru modul inspirat în care a acționat în ambele cazuri, Jurnalul de Argeș îl declară pe agentul superior Giani Uță – Omul Săptămânii.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii