În urma ședinței Consiliului Uniunii Scriitorilor din România din data de 2 decembrie a.c., avocatul Florentin Sorescu (poezie) și profesorul Lucian Costache (critică literară) au fost validați ca membri ai U.S.R., Filiala Pitești.
„Comisia națională de validare și-a motivat fiecare respingere în parte la modul lapidar: „lipsă valoare literară”, „lipsă receptare critică”, „activitate literară insuficientă”, „receptare critică irelevantă”.
Îi felicităm pe Florentin Sorescu (avocat) și Lucian Costache (profesor) și le urăm bun venit!”, se arată într-un comunicat al Uniunii Scriitorilor din România-Filiala Pitești.
Citește și Viața la țară prin oglinda educației
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2021/12/jurnaluldearges.ro_-9-florentin-sorescu-si-lucian-costache-validati-ca-membri-ai-uniunii-scriitorilor-din-romania-filiala-pitesti-2.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2021/12/jurnaluldearges.ro_-9-florentin-sorescu-si-lucian-costache-validati-ca-membri-ai-uniunii-scriitorilor-din-romania-filiala-pitesti.jpg)
Sursă foto: Facebook Uniunea Scriitorilor din România, filiala Pitești
0 Comentarii