Web Analytics
scris vineri, 01.05.2026

Fiul unui cunoscut stomatolog și-a dat foc în cabinetul tatălui

Caz tulburător în Bucureşti. Un cunoscut medic stomatolog şi-a găsit fiul în flăcări, în propriul cabinet. A încercat să-l salveze cu mâinile goale, însă nu a reuşit. S-a ales, în schimb, cu arsuri grave la mâini. Băiatul de 27 de ani şi-ar fi pus capăt zilelor în urma unui episod depresiv sever. 

Citește și: Gaze! Pericol în Argeș! Șase persoane evacuate din două case

S-a întâmplat într-o policlinică stomatologică din nordul Capitalei, unde tânărul de 27 de ani a intrat pe ascuns, ca să îşi pună capăt zilelor. Băiatul locuia împreună cu tatăl său deasupra policlinicii. Tânărul ar fi fost în depresie. Toată noaptea ar fi cântărit decizia, şi-a scris biletul de adio şi a aşteptat să se crape de ziuă. Criminaliştii au descoperit doar mesaje pentru cei dragi, fără o motivare a gestului şocant.

Poliţiştii au deschis o anchetă şi încearcă acum să afle ce a fost în mintea băiatului, au mai multe piste, însă indiciile sunt puţine.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...